Belasé dorasty najlepšie v súhrnnom hodnotení

Ako hrali naši mládežnícke výbery?

Počas víkendu boli v rámci súťažných zápasov v akcii naše dorastenecké výbery, ktoré sa v poslednom kole sezóny stretli s Dunajskou Stredou.

Starší dorastenci do 19 rokov (U19) v rozlúčke s ročníkom 2023/24 doma s DAC dlho prehrávali, napokon sa v závere radovali z vyrovnávajúceho gólu a remízovej bodky. Konečný výsledok 1:1 zaistil presným zásahom v 87. minúte striedajúci Philippe Schmidt. Zverenci Michala Suchomela skončili v tabuľke druhí, keď vo finálnom účtovaní nestačili jedine na Trenčín.

Duel mladších dorastencov do 17 rokov (U17) v Dunajskej Strede mal takmer presne opačný priebeh. Belasí viedli už od druhej minúty po góle Adama Canolliho, a až v samom závere inkasovali na 1:1. Zverenci Mariána Bochnoviča sa taktiež umiestnili v konečnom poradí na druhej priečke.

Belasá U16 odohrala v Dunajskej Strede dramatický duel. Zverenci Michala Demetera dvakrát vyrovnali, keď sa strelecky presadili Branislav Treplan i Jakub Víg. Na tretí gól domácich z pokutového kopu však už slovanisti odpoveď nenašli. Naša U16 skončila v tabuľke štvrtá.

Naša Akadémia v rámci súhrnného koeficientu umiestnenia v súťažiach staršieho dorastu (U19) a mladšieho dorastu (U17) dosiahla najlepší celkový výsledok (26 bodov). Rovnaký počet bodov zaznamenal trnavský Spartak, v náš prospech však hovorí lepšie postavenie staršieho dorastu, ktorý skončil o jedno miesto pred Trnavčanmi. Oba naše dorasty v tomto hodnotení skončili vo svojej súťaži na druhom mieste.

Prehľad výsledkov belasej mládeže

Slovan U19 – I. liga starších dorastencov

26. kolo

ŠK Slovan – DAC Dunajská Streda 1:1 (0:1) – Schmidt (gól Slovana)

Zostava Slovana: Spišák – Held, Bezghuba, Denko, R. Slovák, Holocsy (72. Kozyk), Marko, Maroš (46. Nemeškürti), Spišiak (61. Gašpar), Balko, S. N. Murár (61. Schmidt)

Marek Tvrdý, asistent trénera U19: „V poslednom kole už bolo o poradí v tabuľke rozhodnuté, čo sa odrazilo aj na uvoľnenom hernom prejave oboch mužstiev. V prvom polčase mali hostia miernu hernú prevahu, čo využili na úvodný gól po peknej akcii. Naopak v druhom polčase sme mali aj vplyvom striedanie miernu prevahu my a naši hráči ukázali odhodlanie otočiť zápas. Napriek veľkej snahe sa nám podarilo zápas len vyrovnať po peknej strele Schmidta spoza pokutového územia. Vzhľadom na priebeh hodnotím remízu ako spravodlivú.“

Slovan U17 – I. liga mladších dorastencov

26. kolo

DAC Dunajská Streda – ŠK Slovan 1:1 (0:1) - Canolli

Zostava Slovana: Dáv. Balog – Dom. Balog, Polakovič, Libák, Švec, Mateáš, Gendiar, L. Šalkovič (65. Kotúček), Lukáček (65. Rúsek), Canolli (77. Kireth), Veľký (77. Kodhaj)

Marián Bochnovič, hlavný tréner U17: „V zápase na hlavnom štadióne Dunajskej Stredy sme mali výborný vstup. Už v druhej minúte nám vyšla pekná akcia, keď Mateáš prihral Canollimu, a ten nedal brankárovi šancu. Hrali sme veľmi dobre v defenzíve a po zisku lopty sme hrozili nebezpečnými kontrami. Škoda len, že sa nám nepodarilo premeniť viacero gólových príležitostí. Prvý polčas mohol skončiť vyšším rozdielom. Súper mal len jedinú gólovú príležitosť, keď nás podržal brankár Balog. V druhom polčase súper zvýšil agresivitu pri napádaní, začali sme viac strácať lopty, z čoho DAC hrozil. My sme však naďalej boli nebezpeční v útoku. Nakoniec sa súperovi podarilo vyrovnať po nedorozumení v našej obrane. Podali sme veľmi kvalitný výkon. Hlavne prvý polčas znesie veľmi prísne kritériá. Chlapcov musím pochváliť za celú sezónu. Teší ma, že tím aj jednotlivci urobili veľký výkonnostný pokrok. Verím, že v budúcnosti sa niektorí presadia vo vrcholovom futbale.“

Slovan U16 – I. liga mladších dorastencov

26. kolo

DAC Dunajská Streda – ŠK Slovan 3:2 (2:1) – Treplan, Víg

Zostava Slovana: Gramblička – Dopirák (41. Féder), Šimlovič, Víg (74. Čekovský), Palider, Botka (74. L. Hofstädter), Barnáš, Rajčan, Treplan, Novák, Halla (69. Šimek)

Michal Demeter, hlavný tréner U16: „Na posledný súťažný zápas v tejto sezóne sme nastúpili proti majstrovi v našej kategórii na hlavnom štadióne v Dunajskej Strede. Zápas bol nadštandardný, obe družstvá ukázali kvalitu. Dvakrát sa nám podarilo vyrovnať skóre, na tretí gól 10 minút pred koncom sme už žiaľ nedokázali odpovedať. Je škoda, že obojstranne výborný zápas rozhodol veľmi sporný pokutový kop, za predvedenú hru sme si prehru nezaslúžili. V našej hre bolo veľa dobrých úsekov a bolo vidieť čo chceme hrať v oboch fázach hry. Rád by som hráčov pochválil, pre úspech v zápase urobili maximum.“

Títo permanentkári získajú ako kompenzáciu 50-percentnú zľavu.