Belasá U11 úspešná na medzinárodnom turnaji

Naša prípravka zdolala aj Bayern Mníchov.

Belasá prípravka do 11 rokov (U11) zvíťazila na kvalitne obsadenom medzinárodnom turnaji Saltmine Cup 2024 v Poľsku. Belasí pri ceste za celkovým triumfom zdolali aj Bayern Mníchov.

"V závere sezóny sme sa zúčastnili na kvalitne obsadenom turnaji v Poľsku. V prvý deň sme sa stretli v skupine s Rakówom Čenstochová, domácou Wieliczkou, Zaglebie Lubin, Bayernom Mníchov a Legiou Varšava. Zápasy s Rakówom a Bayernom boli vyrovnané, ale podarilo sa nám ich strhnúť na svoju stranu. V zápasoch s Wieliczkou a Zaglebie sme prevažne dominovali. Najťažsí súper, Legia Varšava, nás čakal v posledom zápase, čo sa aj potvrdilo výborným výkonom súpera a výsledkom. Zo skupiny sme postúpili z druhého miesta do vyraďovacej fázy v zlatej skupine," povedal tréner belasých Marek Tvrdý.

"Vo štvrťfinále nás čakal súper z Katowíc. V úvode sme mali šance, z ktorých sme využili len jednu, čo súper 5 minút pred koncom potrestal vyrovnávajúcim gólom. V penaltovom rozstrele sme vyhrali 2:1 a postúpili do semifinále s Lechom Poznaň. V semifinále sme sa rovnako ujali vedenia už v úvode po góle z rohu. Zvyšok zápasu bol vyrovnaný bez výrazných šancí na oboch stranách, a tak sme sa tešili z postupu do finále. Vo finále sme sa stretli s herne najkvalitnejším mužstvom turnaja, Legiou Varšava. V prvom polčase sme mohli ísť do vedenie, ale gól z rohu nám nebol uznaný. Následne súper otvoril skóre po peknej akcii cez stred ihriska. Po prestávke sa stalo niečo, čo pravdepodobne nikto nečakal. Za 15 minút sme otočili stav stretnutia z 0:1 na 7:1. Pravdepodobne to bol najlepší úsek hry za celý rok, vychádzalo nám všetko a boli sme veľmi efektívni. Som rád, že celoročná snaha hráčov vyvrcholila práve na takto kvalitne obsadenom turnaji a verím, že to bude motivácia do budúcna pre každého hráča v mužstve. Ďakujeme hráčom za predvedené výkony a rodičom za celoročnú podporu," doplnil Marek Tvrdý.

Skupina:

Slovan Bratislava - Raków Czestochowa 1:0 g: Duchyňa

Slovan Bratislava - NP Wieliczka 9:0 g: Mojžiš 5, Duchyňa, Čermák, Lányi, Drančák

Slovan Bratislava - Zaglebie Lubin 3:0 g: Janček, Gemzický, Mojžiš

Slovan Bratislava - FC Bayern Mníchov 1:0 g: Drančák

Slovan Bratislava - Legia Varšava 1:4 g: Drančák

Vyraďovacia fáza:

Štvrťfinále: Slovan Bratislava - GKS Katowice 1:1 p. 2:1 g: Duchyňa

Semifinále: Slovan Bratislava - Lech Poznaň 1:0 g: Čermák

Finále: Slovan Bratislava - Legia Varšava 7:1 g: Drančák 3, Čermák 2, Lányi Janček

Títo permanentkári získajú ako kompenzáciu 50-percentnú zľavu.