Do budúceho týždňa musíme pridať

Názory trénerov po prípravnom zápase ŠK Slovan Bratislava – FC Petržalka (1:0).

Boris Kitka, asistent trénera ŠK Slovan: „V prvom rade sa treba poďakovať súperovi, ktorý neprišiel brániť, a videli sme otvorený zápas. Aj keď druhý polčas sme už mali celý pod kontrolou. Sme čiastočne spokojní s víťazstvom, no musíme premieňať šance, ktoré sme si vytvorili. Nevyužili sme 3-4 príležitosti, a hlavne v prvom polčase boli miesta, keď sme nedokázali kontrolovať hru. Strácali sme tam ľahké lopty, púšťali sme Petržalku do kontier, čiže tam je hodnotenie negatívnejšie. Hrali sme doma na Tehelnom poli, pred ľuďmi, čo je pozitívum, na budúcu stredu však musíme pridať. Veríme, že sa vrátia kľúčoví hráči a zvýši sa kvalita na jednotlivých pozíciách.

Negatívum je nútené striedanie Tigrana Barseghjana, veríme, že to nebude nič vážne. Čo sme mali možnosť vidieť, Tigran odohral posledný dosť dlhý dotyk a šiel do sklzu. Vyzeralo, že koleno zostalo visieť a zavadil o trávnik. Vo štvrtok podstúpi vyšetrenia, všetci mu držíme palce, aby to nebolo nič vážne a nevyradilo ho to na dlhší čas. Bola by to pre nás komplikácia, nemáme totiž hore toľko hráčov, no nechceme predbiehať, a veríme, že diagnostika dopadne pozitívne.“

Michal Kuruc, hlavný tréner FC Petržalka: „Boli sme statočným defenzívnejším mužstvom. Nechceli sme len brániť, snažili sme sa aj o niečo pokúsiť smerom dopredu. Mali sme prvú šancu Danielom Pavúkom. Pre nás bol tento zápas dobrou skúsenosťou, bolo vidieť aktuálny kvalitatívny rozdiel medzi Slovanom a Petržalkou. Beriem to ako realitu. Pre nás to bol tiež taký futbalový sviatok, a tešili sme sa z tohto zápasu. Hrali sme v ňom organizovane, aj pri viacerých nových hráčoch v zostave.“

Títo permanentkári získajú ako kompenzáciu 50-percentnú zľavu.