V prvom zápase obrovská dráma a dvojgólový náskok

ŠK Slovan Bratislava – FC Struga 4:2.

ŠK Slovan v prvom zápase 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA 2024/25 zdolal FC Struga 4:2. Belasí v druhom polčase stratili dvojgólový náskok, ktorý sme si však prinavrátili v závere dvomi presnými zásahmi Juraja Kucku. Odveta je na programe v stredu 17. júla o 17:00 v Ohride.

Belasí vstúpili do stretnutia v rozostavení 4-3-3, v základnej zostave boli všetci naši traja účastníci majstrovstiev Európy.

A práve jeden z nich, David Strelec, sa postaral o prvú nebezpečnú situáciu. Zľava posielal strieľaný center pred bránu, no Dujmovič včas zasiahol. V 16. min sa Tehelné pole prvýkrát rozburácalo nadšením. Strelec poslal kolmicu na Weissa, ten sa vyhol ofsajdovej pasci a zoči-voči brankárovi nezaváhal – 1:0. Struga zakrátko dostala loptu do siete, gólu však predchádzal ofsajd. Nebezpečný bol aj brejk s koncovkou Ibraimiho, Trnovský zasahovať nemusel. V úmornom teple sa belasí tlačili za druhým gólom. Vyšlo to v 36. min po rýchlom brejku. Strelec dával loptu do stredu, Tolič ju prepustil Makovi, ten si zasekol obrancu a krásne namieril spoza šestnástky k ľavej žrdi – 2:0. Pre odchovanca belasých to bol prvý súťažný gól za Slovan. Tesne pred prestávkou sme mohli zvýšiť na rozdiel triedy, Weissovu dorážku po odrazenej lopte odvrátil obranca tesne spred bránkovej čiary.

Po prestávke belasí po tretíkrát rozvlnili sieť, Mak však zakončoval z postavenia mimo hry, a tak gól pochopiteľne neplatil. V 55. min sa nám skomplikoval priebeh zápasu. Po kontakte Pauscheka s Ibraimim bola nariadená penalta, a sám faulovaný ju premenil – 2:1. Hostia ožili. Vladimír Weiss st. reagoval po niečo vyše hodine hry dvomi striedaniami, Pauscheka a Toliča nahradili Medveděv a Marcelli. Struga mala v rozmedzí 66. – 67. min dve príležitosti. Radeskiho nepríjemnú strelu vytlačil Trnovský na roh, a po jeho rozohraní a streleckom pokuse sme mali aj kúsok šťastia, keď lopta letela tesne nad. V 74. min bolo žiaľ vyrovnané po tom, ako Ibraimi zblízka doslova dotlačil loptu do siete - 2:2. K obratu chcel zaveliť kapitán Weiss, keď napriahol z diaľky, bol z toho roh. V 85. min sme sa dočkali - Kucka po centri Marcelliho šiel do hlavičky na zadnej žrdi, vo vzduchu prevýšil brankára a prinavrátil nám vedenie - 3:2! V nadstavenom čase sme ešte pridali a znovu Kucka hlavou na bližšej žrdi po centri Weissa z rohu pridal štvrtý gól - 4:2! V sedemminútovom nadstavení sme tlačili a mali aj ďalšie možnosti, napokon pôjdeme do odvety s dvojgólovým náskokom.

Štatistický sumár

ŠK Slovan Bratislava – FC Struga 4:2 (2:0)

Góly: 16. Weiss, 36. Mak, 85. a 90. Kucka – 55. a 74. Ibraimi (prvý z 11 m)

Žlté karty: 64. Weiss, 87. Bajrič - 86. Jevtoski, 90. Krivanjeva

Rozhodovali: Frappartová – Berchebru, Torregrossa (všetci Francúzsko)

Návšteva: 11 259 divákov

Slovan: Trnovský – Pauschek (61. Medveděv), Kašia, Bajrič, Wimmer (81. Vojtko) – Savvidis (81. Szöke) – Tolič (61. Marcelli), Kucka – Mak (81. Sharani), Strelec, Weiss

Struga: Dujmovič – Radič, Ristevski, Krivanjeva – Vlajkovic, Jevtoski (90. Compaore), Ukpa (46. Spirovski), Vosha (90. Ilievski) – Shabani – Maleski (46. Radeski), Ibraimi

Títo permanentkári získajú ako kompenzáciu 50-percentnú zľavu.