Belasí v druhom kvalifikačnom kole Ligy majstrov

FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2.

ŠK Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.

Vladimír Weiss st. urobil v odvete oproti úvodnému duelu tri zmeny v základnej zostave, a rovnako aj v rozostavení. Belasí prešli na systém 3-4-3, a oproti prvému zápasu naskočili od začiatku Blackman, Vojtko i Szöke.

V úmornej horúčave začali slovanisti presne tak, ako si predstavovali. V 9. min potiahol Strelec útočnú akciu a posunul loptu naľavo Weissovi, ktorý si zasekol obrancu a naviedol loptu na stred. Odtiaľ už Weiss trafil po zemi presne k pravej žrdi, brankár ani nereagoval – 0:1. V tejto chvíli dali belasí vytúžený gól a odskočili v skóre dvojzápasu na tri presné zásahy. Domáci sa z tohto úderu chvíľu spamätávali. Až v 22. min ich najväčšia útočná zbraň, Ibraimi, poriadne pohrozil. Vystrelil po zemi tesne spoza šestnástky a Trnovský končekmi prstov vyrazil na roh. V 34. min sme navýšili náš náskok. Strelec po dlhej lopte parádne zabojoval na hrote a dotlačil Ristevskiho k obrannému zákroku, ktorým zároveň poslal loptu ponad vlastného brankára a do siete – 0:2. Gól síce pripísali ako vlastný, Strelec mal však na ňom doslova leví podiel. Ibraimi sa ešte snažil vrátiť Strugu do hry, jeho dve šance sme však ustáli. V závere prvého polčasu ešte Mak po brejku zblízka nezakončil cez Krivanjevu, a Radič hlavičkou tesne minul.

Domáci cez prestávku dvakrát striedali, belasí pokračovali v nezmenenom zložení. Krátko po začiatku druhého polčasu šiel Strelec sám na bránu, zblízka však namieril nad. Domáci odpovedali príležitosťou striedajúceho Kehindeho, ten tiesnený našimi obrancami zakončil nepresne. Vladimír Weiss st. postupne prestriedal, miesto Maka, Vojtka, Weissa ml. a Strelca prišli Marcelli, Tolič, Savvidis a Sharani. Domáci ešte v 86. min znížili po hlavičke Compaoreho, to však už nič nezmenilo na našom triumfe a postupe. Belasí sa tak tešia z postupu do druhého kvalifikačného kola Ligy majstrov, a minimálne istoty európskeho futbalového leta.

FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:2) - v súčte skóre z dvojzápasu 3:6

Góly: 85. Compaore - 9. Weiss, 34. Ristevski (vl.)

Žlté karty: 15. Vosha, 45. Krivanjeva, 65. Jevtoski, 68. Ukpa – 47. Strelec

Rozhodovali: Burgos – Francisco, Durana (všetci Španielsko)

Struga: Dujmovič – Radič, Ristevski (46. Ukpa), Krivanjeva – Vlajkovič (84. Ilievski), Spirovski, Jevtoski, Vosha (46. Kehinde) – Shabani – Radeski (72. Compaore), Ibraimi (72. Takahara)

Slovan: Trnovský – Bajrič, Kašia, Wimmer – Blackman, Szöke (87. Mateáš), Kucka, Vojtko (57. Marcelli) – Mak (57. Tolič), Strelec (69. Savvidis), Weiss (69. Sharani)

Títo permanentkári získajú ako kompenzáciu 50-percentnú zľavu.