Vydarený vstup juniorky do novej sezóny

MŠK Považská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava ´B´ 1:3.

Belasá juniorka v 1. kole MONACObet ligy 2024/25, druhej najvyššej súťaže, zvíťazila v Považskej Bystrici 3:1. Zverenci Vladimíra Gálu zaznamenali výborný vstup do nového ročníka.

Za našu juniorku nastúpili viacerí hráči, ktorí s A-tímom absolvovali letnú prípravu, a sú v jeho širšom kádri. Práve jeden z nich, stále len 16-ročný Maxim Mateáš, vsietil úvodný gól belasých v novom ročníku 2024/25. V 58. minúte nás dôležitým momentom poslal do vedenia – 0:1. Ešte predtým, v prvom polčase, sme mali obrovskú príležitosť na skórovanie, no Samuel Habodasz nepremenil pokutový kop.

Rušno bolo v závere zápasu. V 87. minúte sme odskočili na dva góly po presnom zásahu Martina Kušníra. Domáci sa ešte nadýchli po kontaktom góle Rapavého, no belasí aj s brankárom Hrdinom ustáli záverečný tlak, a v nadstavení definitívne rozhodli. Po tom, ako Adam Hrdina na čiare zastavil hlavičku, ktorá sa odrazila od brvna, dal striedajúci Tomáš Balko do prázdnej brány tretí poisťujúci gól – 1:3.

Najbližšie sa naši juniori predstavia v Liptovskom Mikuláši, kde sa bude hrať v sobotu 3. augusta o 19:00.

„Do zápasu sme veľmi dobre vstúpili, hneď v druhej minúte šiel Laktionov sám na bránu, žiaľ, svoju šancu nevyužil. Mali sme hernú prevahu, výborne sme pracovali v defenzíve, a najmä, boli sme nebezpeční v ofenzíve. Pri niektorých situáciách sme mali aj smolu v zakončení, plus sme nepremenili penaltu. Mužstvo v týchto momentoch ukázalo silu, a súpera sme prakticky do ničoho nepúšťali. Naša hra gradovala v druhom polčase. Po rohu a odrazenej lopte dal debutant Mateáš krásny gól. Domáci vyvinuli tlak, ktorý sme ustáli, a z brejku sme Kušnírom zvýšil. Trochu škoda záveru, keď sme súperovi dovolili skórovať a dostali sme sa pod veľký tlak, no Balko v nadstavenom čase dal po sóle od polovice ihriska do prázdnej brány náš tretí gól. Dosiahli sme skvelé víťazstvo s výborným súperom, som veľmi rád, že sme do sezóny vstúpili takýmto spôsobom. Teší ma predvedený herný prejav aj individuálne výkony hráčov, nadviazali sme na vydarenú prípravu,“ zhodnotil tréner belasej juniorky Vladimír Gála.

MŠK Považská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava ´B´ 1:3 (0:0)

Góly: 90. Rapavý – 58. Mateáš, 87. Kušnír, 90. Balko

Žlté karty: 85. Rapavý, 87. Cisár, 90. Kucharčík, 90. Hodál, 90. Pagáč – 19. Laktionov, 45. Marko, 87. Hrdina

Rozhodovali: Kolofík – Poruban, Tůma

Návšteva: 585 divákov

Považská Bystrica: Hodál – Čurik, Kucharčík, Matejčík (46. Pagáč), Vaculík, Sloboda, Zemko (64. Cisár), Boris (64. Jakubík), Krasňan (46. Rapavý), Tancík, Jánošík

Slovan: Hrdina – Tóth (74. Mičák), Marušin, Habodasz, Boledovič – Marko (90. D. Murár), Hornyák (82. Maroš) – Mateáš (82. S. Murár), Kušnír, Mišovič – Laktionov (90. Balko)

Tigran Barseghjan bol opäť gólovým hrdinom belasých.
Vstupenky sa predávajú vo forme vouchera.
Názory trénerov po zápase 7. kola Niké ligy FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava (1:2).

Nemáte permanentku, ale chceli by ste si ju zaobstarať pre seba alebo svojich blízkych na nasledujúcu sezónu 2025/2026?