Belasá juniorka s veľkou snahou, no tesnou prehrou

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – ŠK Slovan Bratislava ´B´ 2:1.

Belasá juniorka v 2. kole MONACObet ligy, druhej najvyššej súťaže, prehrala v Liptovskom Mikuláši 1:2. Naši mladíci boli favorizovaným domácim viac než vyrovnaným súperom, a za výkon by si minimálne bod zaslúžili.

Všetky gólové momenty sa zmestili do úvodnej 20-minútovky. Liptáci, ktorí odohrali prvý súťažný zápas na svojom zrekonštruovanom štadióne pod umelým osvetlením, hneď v druhej minúte otvorili skóre. Staš zužitkoval úvodný tlak domácich – 1:0. Belasých rýchly inkasovaný gól nezlomil a v 13. min odpovedali. Po peknej kolmej akcii Elvis Isaac nezaváhal a prekonal domáceho brankára – 1:1. Škoda, že tento stav nevydržal dlhšie, resp. že naši mladíci nezužitkovali dobré brejkové situácie. V 20. min sme totiž prepadli v defenzíve, čo skúsený Bartoš využil a opäť poslal Liptovský Mikuláš do vedenia – 2:1.

V zostávajúcom priebehu duelu ukázali slovanisti veľkú vôľu a snahu po vyrovnaní. Ešte pred koncom prvého polčasu musel tréner Vladimír Gála nútene striedať po tom, ako sa Andrej Mikoláš nešťastne zranil, a odišiel s tromi stehmi na tvári. Medzi tromi žrďami ho nahradil Matúš Spišák, ktorý už neinkasoval, rovnaké konštatovanie však platilo aj pre domáceho brankára. Belasí teda utrpeli tesnú prehru.

Naši juniori majú v druhej lige na konte tri získané body pri aktívnom skóre 4:3, v neúplnej tabuľke sú piati. Belasí sa najbližšie predstavia na pôde rezervy MŠK Žilina, kde sa bude hrať v nedeľu 11. augusta o 10:30.

„Do zápasu sme nevstúpili dobre, hneď v úvode sme inkasovali. Snažili sme sa o vyrovnanie, a podarilo sa nám rýchlo odpovedať. Skórovali sme po výbornej kolmej akcii, ktorú Isaac gólovo zakončil. V tomto úseku sme mali hernú prevahu a vytvárali sme si brejkové situácie. Po jednej z nich sme však prepadli v defenzíve a opäť sme prehrávali. V druhom polčase sme ukázali obrovskú snahu o vyrovnanie. Vytvorili sme si šance, mali sme viac z hry, no vyrovnať sa nám nepodarilo. Mrzí ma to, pretože sme určite neboli slabším tímom. Zápasu by viac svedčala remíza,“ povedal Vladimír Gála, tréner belasej juniorky.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – ŠK Slovan Bratislava ´B´ 2:1 (2:1)

Góly: 2. Staš, 20. Bartoš – 13. Isaac

Žlté karty: 45. Staš, 56. Capko, 84. F. Mráz, 87. Bartoš – 90. Marušin

Rozhodovali: Mano – Poracký, Dobrík

Návšteva: 1165 divákov

Liptovský Mikuláš: Húska – Pečarka, Voško, Prytykovskyi, Marek, Gerát (85. Krajčí), Staš, Bartoš, Capko (70. Macejko), Laura, M. Bobček (59. F. Mráz)

Slovan: Mikoláš (42. Spišák) – Tóth, Szalma, Marušin, Boledovič – Habodasz, Marko (65. Laktionov) – Mateáš (81. S. N. Murár), Kušnír (65. Maroš), Mišovič – Isaac (81. Balko)

Tigran Barseghjan bol opäť gólovým hrdinom belasých.
Vstupenky sa predávajú vo forme vouchera.
Názory trénerov po zápase 7. kola Niké ligy FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava (1:2).

Nemáte permanentku, ale chceli by ste si ju zaobstarať pre seba alebo svojich blízkych na nasledujúcu sezónu 2025/2026?