Juniorka ukončila čakanie na ďalšie víťazstvo

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - Stará Ľubovňa Redfox FC 2:1.

Juniori Slovana Bratislava v 6. kole MONACObet ligy, druhej najvyššej súťaže, zdolali Starú Ľubovňu 2:1. Belasí ukončili sériu nepriaznivých výsledkov a získali nesmierne cenné tri body.

Zverenci Vladimíra Gálu šli v prvom polčase do vedenia po nádhernom futbalovom okamihu. Dmytro Laktionov napriahol zo strednej vzdialenosti a trafil to tak ideálne, že lopta zapadla k žrdi bez toho, že by mal brankár šancu zasiahnuť – 1:0. Tento stav sa dlho nemenil. Až v 71. minúte hostia po kombinačnej akcii vyrovnali, a začínalo sa odznova.

Belasí v závere nepripustili deľbu bodov a rozhodli o svojom triumfe. V nadstavenom čase zahral hráč hostí v šestnástke rukou po centri Mišoviča. Elvis Isaac nariadenú penaltu s prehľadom premenil a rozhodol o tom, že všetky tri body zostali v Bratislave – 2:1.

Naša juniorka tak v priebežnej tabuľke poskočila na desiate miesto so ziskom šesť bodov. Aj v druhej lige nasleduje reprezentačná prestávka, po ktorej sa belasí v nedeľu 15. septembra o 10:30 predstavia v Malženiciach.

„Chceli sme konečne pretrhnúť zlú sériu bez víťazstva. Aj keď sme v ťažkom zápase boli od úvodu veľmi koncentrovaní, ťažko sme sa presadzovali v zhustenom priestore. Vyšla nám výborná individuálna akcia v podaní Laktionova, ktorý krásnou strelou otvoril skóre. Hra sa viac odvíjala medzi šestnástkami bez výrazných šancí. Po prestávke sme sa viac presadzovali my, mali sme prevahu, Isaac i Mateáš mohli zvýšiť náš náskok. Naopak, súper z ojedinelého brejku vyrovnal. Verili sme až do konca, že strhneme víťazstvo na našu stranu, čo sa nám aj podarilo. Veľmi sa tešíme z tohto triumfu i výborného kolektívneho výkonu,“ zhodnotil tréner belasých Vladimír Gála.

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - Stará Ľubovňa Redfox FC 2:1 (1:0)

Góly: 24. Laktionov, 90. Isaac (z 11 m) – 71. Plaskowski

Žlté karty: 34. Isaac, 39. Laktionov – 67. Segeďa, 75. Etim

Rozhodovali: Fúsek – Štrbo, Haring

Návšteva: 154 divákov

Slovan: Hrdina – Boledovič (65. Mičák), Marušin, Szalma, Tóth – Habodasz (90. Hornyák), Marko – Laktionov (65. Mišovič), Mateáš (80. Maroš), Kušnír - Isaac

Stará Ľubovňa: Yakubu – Bortoli, Etim (87. Portugalyan), Totka (82. Halabrín), Karaš (62. Plaskowski), Kousal, Kramár, Piter Bučko, Matta, Jiang, Daneji (62. Segeďa)

Tigran Barseghjan bol opäť gólovým hrdinom belasých.
Vstupenky sa predávajú vo forme vouchera.
Názory trénerov po zápase 7. kola Niké ligy FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava (1:2).

Nemáte permanentku, ale chceli by ste si ju zaobstarať pre seba alebo svojich blízkych na nasledujúcu sezónu 2025/2026?