Parádny víťazný obrat v Dunajskej Strede!

Najbližšie nás v stredu čaká zápas Ligy majstrov na štadióne Celtic FC.

ŠK Slovan v 7. kole Niké ligy zvíťazil v Dunajskej Strede 2:1. Belasí v druhom polčase otočili nepriaznivý priebeh dvomi gólmi Tigrana Barseghjana. Zostávame lídrami Niké ligy s jednobodovým náskokom pred Žilinou.

Napriek nepriaznivému počasiu sa začalo na kvalitne pripravenom teréne, v Dunajskej Strede boli poveternostné podmienky navyše o niečo priaznivejšie než u nás v hlavnom meste, najmä čo sa týka sily vetra a intenzity dažďa.

Belasých z lavičky opäť viedol asistent Boris Kitka, keďže šéf realizačného tímu Vladimír Weiss st. naďalej chýbal z dôvodu choroby. V základnej zostave v rozostavení 4-2-3-1 začala v strede dvojica Danylo Ignatenko – Július Szöke, pričom Juraj Kucka bol pripravený na lavičke.

Od úvodu sa hralo v dobrom tempe, no zároveň obojstranne pozorne. Súperi, vedomí si svojich silných stránok, sa nechceli dopustiť chyby, a preto sa dianie odvíjalo najmä medzi šestnástkami. Aj preto sme v prvom polčase videli len jednu vyloženú šancu. Ešte pred ňou však pohrozili Slovan i DAC. V 22. min sa Bajrič vydal na stopérsky výlet dopredu a už v dobrej pozícii ešte volil prihrávku Barseghjanovi, ktorú však vystihol obranca. Zakrátko Bernát nebezpečne vystrelil, Ignatenko obetavo zrazil na roh. Podobne o desať minút Bajrič v poslednej chvíli zachránil po krídelnej akcii DAC. Medzičasom si ešte Takáč bez problémov poradil s pokusom Trusu. Spomínaná tutovka prišla v 41. min, a mohla priniesť našu veľkú radosť. Barseghjan totiž postupoval sám na Popoviča. V súboji zoči-voči však neuspel, keď brankár DAC vystihol jeho koncovku po zemi.

Viac sa začalo diať po prestávke, žiaľ, ani nie tri minúty po začiatku druhého dejstva sme inkasovali. Brunettiho strieľaný center Kašia pri obrannej snahe nešťastne tečoval a Takáč ani Szöke už loptu nestihli zastaviť pred čiarou – 1:0. Belasí okamžite zabrali a tlačili sa za vyrovnaním. Strelcova hlavička z dobrej pozície ešte letela nad. V 56. min sme však kopali priamy kop z dobrej pozície tesne spoza šestnástky. Barseghjan loptu zakrútil ponad múr tak parádne, že Popovič len sledoval, ako sa od ľavej žrde odrazila do siete – 1:1! Boris Kitka v 64. min reagoval na priebeh dvomi striedaniami, Szökeho a Weissa nahradili Kucka a Mak. Futbal sa po prestávke rozbehol a prichádzali zaujímavé situácie na oboch stranách. Redzic najprv mieril z pravej strany tesne nad, Strelec náš brejk vyriešil koncovkou do stredu, kde Popovič zasiahol. V 79. min Bajrič výborne zastavil rodiaci sa brejk DAC, z následnej našej akcie Barseghjan vyslal prudkú strelu do stredu, ktorú Popovič vyrazil. O dve minúty sme sa už tešili z druhého gólu, keď Barseghjanovu strelu tečoval Metsoko, hlavný arbiter však náš presný zásah po konzultácii s VAR neuznal z dôvodu zásahu Metsokovej ruky. V 88. min sme mali šancu rozhodnúť z penalty, keď Makovu strelu zastavil Csinger v šestnástke rukou. Pokutový kop následne potvrdil aj VAR. Barseghjan z penalty trafil k ľavej žrdi a dokonal náš obrat - 1:2! Na začiatku 8-minútového nadstavenia mohol Mak definitívne rozhodnúť, po individuálnom prieniku však prehodil Popoviča i bránu. Domáci sa tlačili dopredu so snahou vyrovnať, strelu Böszeho vytiahol Takáč na roh. V nadstavenom čase sa ešte diali veci, DAC po kontakte Blackmana s Ramadanom a zásahu VAR kopal penaltu. Trusa však možnosť na vyrovnanie odmietol, keď prekopol bránu! Belasí sa tak tešili z cenných troch bodov.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:0)

Góly: 48. Kašia (vl.) – 56. a 89. Barseghjan (druhý z 11 m)

Žlté karty: 42. Popovič, 84. Bösze, 88. Kačaraba, 90. Brunetti - 37. Weiss, 69. Kašia, 88. Wimmer, 90. Bajrič, 90. Blackman

Rozhodovali: Dohál – Poláček, Jekkel

Návšteva: 6080 divákov

DAC: Popovič – Andzouana (77. Bösze), Csinger, Kačaraba, Brunetti, Mendez (90. Ramadan) – Vitális, Bajo – Bernát (58. Herc) – Bassey (58. Redzic), Trusa

Slovan: Takáč – Blackman, Kašia, Bajrič, Wimmer – Ignatenko, Szöke (64. Kucka) – Barseghjan (90. Marcelli), Tolič (90. Sharani), Weiss (64. Mak) – Strelec (73. Metsoko)

Liga majstrov, kapitola prvá. Pozrite si to najdôležitejšie z predzápasovej tlačovej konferencie v Celtic Parku.
Belasí sa v stredu o 21:00 predstavia na štadióne Celtic FC.

Tigran Barseghjan bol opäť gólovým hrdinom belasých.
Vstupenky sa predávajú vo forme vouchera.
Nemáte permanentku, ale chceli by ste si ju zaobstarať pre seba alebo svojich blízkych na nasledujúcu sezónu 2025/2026?