Prežili sme druhopolčasový tlak, APOEL - Slovan bez gólov

V zápase APOEL Nikózia - Slovan Bratislava gól nepadol

Slovan Bratislava v utorkovom úvodnom zápase 3. predkola Ligy majstrov remizoval na trávniku cyperského šampióna APOEL Nikózia (0:0). Odveta sa hrá v stredu 3. augusta o 20:15 SELČ.

Bol to Slovan, ktorý bol v úvode aktívnejší, ale na obidvoch stranách dominovali skôr hráči z defenzívy, ktorí zamedzili vážnejším šanciam. V 18. min to z diaľky skúšal domáci Charalambides, ale mieril nad bránku Matúša Putnockého. Z podobnej pozícii na druhej strane vypálil o tri minúty neskôr Jiří Kladrubský, jeho strela trafila bočnú sieť. V 30. min vyskúšal zakončenia nožnicami Paulo Jorge, ale center po priamom kope Manducu usmernil nad bránku. „Belasí“ sa snažili o protiútoky, jeden z nich im necitlivo zmaril hlavný rozhodca Van Boekel, keď nepomyslel na výhodu, druhý sa zase skončil Štepanovského strelou z diaľky, ktorá preplávala tesne vedľa pravej žrde.

Druhý polčas začali aktívnejšie domáci, defenzíva Slovana však odolávala. Až v 63. min sa odkryl priestor pred striedajúcim Aíltonom, brazílsky kanonier mieril spoza šestnástky len vedľa pravej žrde Putnockého bránky. Gólman „belasých“ sa už podstatne viac zapotil v 64. min, Kontis sa dostal po priamom kope k odrazenej lopte a náš brankár zoči-voči zlikvidoval jeho strelecký pokus z bezprostrednej blízkosti a loptu poslal na rohový kop. O pár okamihov to z diaľky znovu skúšal Aílton, opäť neúspešne. V 67. min sa vydaril protiútoku aj Slovanu, Filip Šebo z boku pokutového územia vystrelil vedľa, neskôr nestačil trafiť dobrú prihrávku Karima Guédého. V 68. min sa dopustil hrubky Erik Čikoš, hlavou posunul v šestnástke loptu na Aíltona, ten s prispením Dobrotkovoho teču prestrelil. Brazílčan sa k lopte dostal aj po rohovom kope, hlavou však nezakončil presne. V 75. min stratil loptu Marko Milinkovič a Tričkovski sa sám rútil na brankára. Trafil len bočnú sieť. O osem minút neskôr neprestrelil zvnútra pokutového územia hradbu tiel Paulo Jorge. V 89. min sa dostal po protiútoku do zakončenia Šebo, ale z ťažkej pozície netrafil bránku. Keď v závere zlikvidoval čistú šancu Aíltonovi Matúš Putnocký, Slovan si vybojoval veľmi cennú bezgólovú remízu

FC APOEL Nikózia – ŠK Slovan Bratislava 0:0

Žlté karty:
38. Poursaitides - 29. Guédé, 36. Grendel

Domáci: Chiotis – Poursaitides, Kontis, Jorge, Boaventutura – Morais, Pinto – Adorno (72. Tričkovski), Manduca (58. Marcinho), Charalambides – Solari (58. Aílton)

Hostia: Putnocký – Bagayoko, Dobrotka, Had, Čikoš (86. Ivana) – Kladrubský – Štepanovský (71. Pauschek), Guédé, Grendel (60. Milinkovič), Žofčák - Šebo

Rozhodovali: Van Boekel – Boonman, Zeinstra (všetci Hol.)

Návšteva: 16 000 divákov

Celtic FC U19 – ŠK Slovan Bratislava U19 4:0.
Liga majstrov, kapitola prvá. Pozrite si to najdôležitejšie z predzápasovej tlačovej konferencie v Celtic Parku.

Tigran Barseghjan bol opäť gólovým hrdinom belasých.
Vstupenky sa predávajú vo forme vouchera.
Nemáte permanentku, ale chceli by ste si ju zaobstarať pre seba alebo svojich blízkych na nasledujúcu sezónu 2025/2026?