Na záver sústredenia tesná prehra

CFR Kluž – ŠK Slovan Bratislava 1:0.

ŠK Slovan v treťom prípravnom zápase pred sezónou 2024/25 podľahol rumunskému vicemajstrovi CFR Kluž 0:1. Jediný gól zápasu padol z penalty tesne pred koncom stretnutia. Po tomto stretnutí sa belasí vracajú z rakúskeho sústredenia späť do Bratislavy, kde budú pokračovať v príprave na nový súťažný ročník, a v stredu vyzvú na Tehelnom poli v záverečnom prípravnom súboji Petržalku.

V súboji s rumunským vicemajstrom sa od úvodu hralo prevažne v strede poľa, obe mužstvá si navzájom dávali pozor na svoje silné stránky. Prvý strelecký pokus vyslali belasí, Barseghjan mieril z priameho kopu vedľa. Po polhodine sa neujala ani kombinácia Weissa s Makom, tiež s nepresnou koncovkou. Rumuni hrozili strelami mimo našej brány, Trnovský musel vážnejšie zasiahnuť až ku koncu prvého dejstva.

Vladimír Weiss st. zrealizoval cez prestávku päť zmien. V úvode druhého polčasu dvakrát pohrozil Kluž, Trnovský bol pripravený a dobre zasiahol. Belasí kontrovali po centri Toliča na Mateáša, ktorému chýbal len krok, aby loptu dopravil hlavou do siete. Zaujímavú strelu vyslal aj Isaac, brankár zasiahol. V závere Kluž stupňoval svoju aktivitu, belasí však odolávali, a duel tak spel k remíze. Toto konštatovanie sa zmenilo dve minúty pred koncom, keď po zaváhaní v belasej rozohrávke pri napádaní Klužu prišla nepresná prihrávka Mišoviča a kontakt Vojtka s hráčom súpera v šestnástke. Paun penaltu premenil, na čo už belasí odpoveď nenašli, a tak Klužu podľahli 0:1.

CFR Kluž – ŠK Slovan Bratislava 1:0 (0:0) - hrali vo Windischgarstene (Rakúsko)

Gól: 88. Paun (z 11 m)

Slovan: Trnovský – Pauschek (46. Medveděv), Wimmer, Voet, Vojtko – Barseghjan, Szöke (46. Lichý), Savvidis (46. Mateáš), Weiss (46. Tolič) – Mak (72. Mišovič), Marcelli (46. Isaac)

Tigran Barseghjan bol opäť gólovým hrdinom belasých.
Vstupenky sa predávajú vo forme vouchera.
Názory trénerov po zápase 7. kola Niké ligy FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava (1:2).

Nemáte permanentku, ale chceli by ste si ju zaobstarať pre seba alebo svojich blízkych na nasledujúcu sezónu 2025/2026?