Úvod Zápasy Sezóna 2023/24 Niké liga 10 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok

Zápasový report

Belasí vstúpili do posledného zápasu v rozostavení 3-4-3, a od začiatku s veľkou aktivitou. Už v 9. min sme mohli otvoriť skóre, keď Barseghjan zakončil zvnútra šestnástky a Frühwald loptu vytlačil na brvno. Vzápätí šiel Strelec sám na brankára, Frühwald však znovu uspel. Do tretice už však zostal brankár hostí bez šance. Weiss centroval v 21. min z rohu a Kašia hlavičkou umiestnil loptu k ľavej žrdi – 1:0. O tri minúty po ďalšom rohu mohli ísť hostia do brejku, no belasí tesne pred súperovou šestnástkou získali loptu. Tolič ju sám pred brankárom posunul napravo Strelcovi, a ten nezaváhal – 2:0. Ružomberčania sa otriasli a v 31. min znížili, keď Luterán skóroval na zadnej žrdi. V 40. min mohlo byť dokonca vyrovnané, Borjanovi po strele Chriena pomohla ľavá žrď. Hneď z ďalšej akcie prišiel krásny gólový okamih. Barseghjan si zasekol loptu na svoju ľavačku a krásne namieril do protiľahlého horného rohu – 3:1. V závere prvého polčasu ešte Chobot mieril sám na Borjana, ten však výborne zasiahol.

Po prestávke sa hral stále dobrý futbal, no už nie s toľkými šancami ako v prvom polčase. Belasí v 61. min pridali štvrtý presný zásah, keď Tolič vystrelil spoza šestnástky, a lopta zaplávala k pravej žrdi – 4:1. Duel i sezóna speli k úspešnému koncu, slovanisti si záverečnú fázu užívali, čo platilo aj pre fanúšikov na tribúnach. V samom závere ešte Zmrhal po našom brejku upravil na konečných 5:1.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 5:1 (3:1)

Góly: 21. Kašia, 24. Strelec, 40. Barseghjan, 61. Tolič, 90. Zmrhal – 30. Luterán

Žltá karta: 58. Bajrič (Slovan)

Rozhodovali: Glova – Štrbo, Pacák

Návšteva: 9028 divákov

Slovan: Borjan (88. Trnovský) – Bajrič, Kašia (81. Vojtko), Wimmer – Blackman, Tolič (88. Mateáš), Savvidis, Marcelli (81. Pauschek) – Barseghjan, Strelec, Weiss (68. Zmrhal)

Ružomberok: Frühwald – Gabriel, Zsigmund, Malý – Luterán, Lavrinčík, Chrien (79. Kotula), Selecký – Hladík (66. Boďa), Gerec (59. Tučný), Chobot (46. Domonkos)